Yüzde1 Erkek | Türkiye'nin Erkek Gelişim Platformu

Tüm makalelere erişmek, kitapları indirmek, 7/24 soru sorma desteği ve daha birçok özelliğe erişerek, kalıcı başarıya ulaşıp hayalindeki hayatı yaşamaya başlayabilirsin. Yüzde1 Erkek ailesine katılmak için hemen buraya tıklayın

 • Merhaba🙂, Yüzde1 Ekosistemine kaydolmak için ücretli üyelik gerekmektedir.

  ▪️Seçtiğiniz pakete göre Üyeliğinizdeki tüm içeriklere erişebilirsiniz.
  Daha önce hiç %1 ailesine katılmadıysanız
  📌Kadın- Erkek ilişkisi psikolojisini derinlemesine öğrenmek
  📌Sosyal becerilerinizi geliştirmek,
  📌Türkiye'de Alanında Uzman ve Profesyonel Danışmanları birlikte, yeni ilişkilere yelken açmak
  📌Kişisel Gelişiminizi Son seviyeye getirmek

  💑%1 Ekosistemi ile kalıcı başarıya ulaşabilirsiniz.

  🚀%1 Ekosistemi üyelikleri ile birlikte içeriklerin tamamına erişmek,
  hemen buraya tıklayın

Karizmanın 3 Unsuru Sıcaklık

NİRVANA 

Yönetici
Katılım
10 Ağustos 2022
Mesajlar
199
Çözümler
8
Son birkaç haftadır kişisel karizmanın üç bileşeninden bahsediyoruz. Önce Varlığın önemini keşfettik – insanlara tüm dikkatinizi vermek. Ardından , etrafınızdaki dünyayı etkileyebileceğinize olan güveninizi gösteren Gücü ele aldık . Bugün manyetizmanın son unsurundan bahsedeceğiz: Sıcaklık.



Sıcaklık yaydığınızda, insanlar sizi yaklaşılabilir, ilgili ve empatik olarak görürler. Etrafınızda olduklarında kendilerini rahat ve huzurlu hissederler. Sıcaklık, çocukluğumuzdan beri varlığımıza kök salmış temel insani ihtiyaç olan anlaşılma, kabul edilme ve ilgilenilme ihtiyacını karşılar. Sıcaklık, karda oynamaktan ya da saçınızı düzeltmekten içeri girdiğinizde annenizin size bir fincan sıcak çikolata vermesi ve siz hasta bir şekilde yatakta yatarken size ilaç vermesi alnınıza bir nemli bezi koymasıdır.

Sıcaklık, sınavda ona 90 üstü not gösterdiğinde babanızın sizi kucaklamasıdır. Büyüyüp yuvadan ayrılıp bağımsız olmaya çalışsak da, derinlerde bir yerde hepimiz hala ilgilenilmeyi, kabul edilmeyi, "evde" hissetmek isteriz.



Tıpkı Güç ve Varlık gibi, Sıcaklık da diğer unsurları dengelemek için gereklidir ve kendi başına gerçek karizma manyetizmasını üretemez. Gücü olan ama Sıcaklığı olmayan bir adam soğuk, kibirli ve mesafeli görünecektir. Sıcak ama Güç sahibi olmayan bir adam zayıf, memnun etmeye hevesli ve onay için çaresiz olarak algılanacaktır.



Gerçek McCoy

Karizmanın tüm unsurları arasında, bizce taklit edilmesi en zor olan Sıcaklıktır. İnsanları yanlarında olduğunuza ikna etmek (aklınız biraz karıştığında bile) ya da hala bu hedef için çalışırken her şeyi bir araya toplamış biri gibi davranmak çok zor değil. Ancak insanlar sahte Sıcaklığın kokusunu almada oldukça iyidirler hele bir de Türkiyede bu durum kanın kokusunu alan köpek balığı derecesindedir.Ve aslında sizin sahte olduğunuzu düşündüklerinde doğal olarak olumlu bir geri tepme eğilimi gösterirler.



İnsanlar bunu tek bir nedenden ötürü teklif ettiğinizi anladıklarında sıcaklık geri teper: Onlardan bir şey almak istediğiniz için. Anlaşmayı sonuçlandırmak adına hararetle ısrar eden satıcılara karşı hoşnutsuzluğumuz bu yüzdendir. Diğer insanlardan bir şeyler istememeniz gerektiği anlamına gelmez; Karizmanın hemen hemen tüm amacı, ister bir ürün satın almalarını, ister bir randevuya çıkmalarını, isterse tutkuyla bir amaca hizmet etmelerini sağlamak olsun, başkalarını bir şeyler yapmaya ikna etmektir. Aksine, onları etkilemek tek amacınız olamaz .



Sıcaklığın gerçek olarak ortaya çıkması için, köklerinzin tamamen bencil bir güdüden daha derin bir şeye dayanması gerekir. Hayattan memnun olmanızdan ve diğer insanlara karşı gerçek bir empati ve merak duymanızdan kaynaklanmalıdır. Gerçek Sıcaklığa sahip bir adam, hayatın her kesiminden insanları tanımaktan hoşlanır; İster temizlikçi olsun. İster savcı olsun. Onlardan aradığını alamasa bile etkileşimin zahmete değer olduğuna hükmedeceği hissini aktarıyordur. Gerçek Sıcaklığa sahip bir adam, başka bir kişiyle yollarının kesişmesinin asla gerçek bir kayıp olmadığını hisseden kişidir.



Kişisel çekicilik yaratmada gerçekten etkili olmak için, başkalarına Sıcaklık ileten dışsal davranışlar, o en güçlü ama tarif edilemez nitelikten kaynaklanmalıdır: Gerçekten iyi bir kalpli olmanız gerekiyor. İnsanlara karşı hiç çıkarınız olmasa bile içinizde yardım etme isteğiniz olması gerekiyor. Ayrıca bir insanı üstün olduğunuz halde kibirli yaklaşmamak, onu küçümsemeye çalışmamak gibi şeyleri de yapmalısınız. Her gün okulda gördüğünüz temizlik personeline kolay gelsin demek sizin için zor olmamalıdır. Kimseyi gözünüzde büyütmemeniz gerekiyor. Kimseyi sizden yüksekte görmemelisiniz. Aynı zamanda da kendinizden altta görmemelisiniz. Böylece, karizmatik Sıcaklığın temeli özünüzde başlar.



İçinizdeki Sıcaklığı Geliştirmek

İç sıcaklığınızı geliştirmenin iki ana yolu vardır:



Minnettarlık alıştırması yapın. Minnettar bir kalp, mutlu bir kalptir. Çalışmalar, günlük olarak şükran pratiği yapan insanların yapmayan insanlardan daha mutlu ve iyimser olduğunu tekrar tekrar göstermiştir. Yani artık kime inanıyorsanız ona şükür edin. Allahım verdiğim tüm nimetlere şükürler olsun. Çok şükür gücüm kuvvetim yerinde sağlıklıyım, elim kolum gözüm bacağım olmayabilirdi. Ama var verdiğin tüm her şeye şükürler olsun.Bunu diyebilirsiniz. Başka bir tanrıya inanıyorsanız gidip ona söyleyin. Ama minettarlık önemlidir. Vefa da önemlidir. Size iyilik yapan birinin iyiliğini unutmamak vefaya örnektir. Size değerli şeyler katan ilkokul hocanızı üniversiteye geçince aramanız bu bir vefa örneğidir. Kesinlikle bunları küçümsememelisiniz.



Minnettarlığınızı geliştirmek için, her gün neye minnettar olduğunuzu yazmayı alışkanlık haline getirin. Daha da iyisi, George Bailey Tekniğini kullanın . Daha minnettar bir adam olduğunuzda, sorunlarınızı bir perspektife oturtma beceriniz artacak ve diğer insanlara yayılan ve onları rahatlatan rahat bir memnuniyet duygusuna yol açacaktır.





Empatinizi geliştirin. Teddy Roosevelt empatiyi “arkadaşlık duygusu” olarak adlandırdı ve bunun sağlıklı bir siyasi ve sosyal yaşam için en önemli faktör olduğunu savundu. Ayrıca karizmatik Sıcaklık geliştirmede önemli bir faktördür. İnsanlar anlaşıldığını hissetmek ister ve kendimizi onların yerine koymamızı ve onların hissettiklerini hissetmemizi sağlayan şey empatidir.



Empati geliştirmenin kolay olmadığını kabul ediyoruz. Şimdi sizin için daha fazla empati geliştirmenin bazı yolları:



Diğer insanları kardeşleriniz gibi düşünün. Bu bakış açısı, hepimizin aynı Tanrı tarafından yaratıldığımızı söyleyen dini bir inanca ya da Afrika'da tek bir yerden geldiğimizi ve hatta aynı yıldız tozundan yapıldığını söyleyen bilime dayanıyor olabilir. Her iki durumda da, hepimiz kozmik olarak birbirimize bağlıyız. Kulağa biraz sevimsiz gelebilir, ancak hepimizin aynı zorlu yolculuğu birlikte yapan aile üyeleri olduğumuzu düşünmek , genellikle başka bir şey hissettiğimde daha şefkatli olmamıza yardımcı olur.



İnsanlarla yüz yüze iletişim kurun. 1979'dan beri bunu takip eden araştırmalara göre, üniversite öğrencileri 30 yıl önceki akranlarına göre %40 daha az empatik. Neden düştü? Yüz yüze daha az ve daha çok bedensiz çevrimiçi kişiler olarak etkileşimde bulunduğumuz gerçeğine kadar izlenebileceğindendir. Birbirimizin yüz ifadelerini bizzat görmek, beynimizde tam anlamıyla empatiyi tetikleyen şeydir. Bu ipuçlarının yokluğunda, başkalarına kötü niyetler yükleme ve onlara karşı kontrolsüz bir öfke duyma olasılığımız daha yüksektir. Bu yüzden bilgisayar ekranınızın arkasından daha sık çıkın ve gerçek dünyadaki insanlarla etkileşime geçin; siz bunu yaptıkça, insanların internette vakit geçirmekten kaynaklanan korkunç derecede kötü olduklarına dair genel his, genellikle "İnsanlar o kadar da kötü değil" şeklinde eriyecektir.

Daha fazla kurgu okuyun. Araştırmalar, kurmaca edebiyatı okumanın empatiyi güçlendiren zihinsel kasları çalıştırdığını gösteriyor



Sizi rahatsız eden insanlar hakkında farklı bir hikaye hayal edin. Araba kullanırken birinin önünü kestiğinizde , "Bunu yapmaktan nefret ediyorum ama bu görüşmeye zamanında gitmezsem işi alamam" diye düşünürsünüz. Ama başka biri sizin sözünü kestiğinde, "Tam bir pislik " diye düşünürsünüz. Kendi uygunsuz davranışlarımızı koşullara bağlıyoruz, ancak başkalarının zaaflarını doğuştan gelen bazı karakter kusurlarına bağlıyoruz. Başka birinin neden kaba veya sinir bozucu bir şey yapmış olabileceğine dair olası nedenleri hayal ederek, kendinize verdiğiniz şefkatin aynısını başkalarına da sunmaya çalışın

İnsanları merak edin. Onları gerçekten tanımadan başka birinin yerine geçemezsiniz. İnsanlara açıklayıcı sorular sorun, böylece nereden geldiklerini anlayabilir ve onları neyin harekete geçirdiğini anlayabilirsiniz. Karşılaştığınız her insandan yaşam ve insanlık durumu hakkında gerçekten bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Empatinizi ne kadar geliştirirseniz, herkesin hayatında boğuştuğu zor şeyler olduğunu o kadar çok anlarsınız ve diğer insanlar için bir vaha olmayı, onlara hissettirerek yüklerini hafifleten biri olmayı o kadar çok istersiniz. en kısa etkileşimlerde bile anlaşılır, güvenli ve gençleşmiş.



Başkalarına Sıcaklık Aktarmak



Sıcaklık yaydığınızda, insanlar sizi yaklaşılabilir, ilgili ve empatik olarak görürler. Etrafınızda olduklarında kendilerini rahat, anlaşılmış ve ilgilenilmiş hissederler. Ancak Sıcaklığa sahip olan ancak Güç sahibi olmayan bir adam çaresiz ve memnun etmeye çok hevesli görünecektir.



Öyleyse, Sıcaklığın taklit edilmesi zorsa ve içeriden geliştirilmesi gerekiyorsa, dışsal davranışlar nasıl bir rol oynar?

İlk olarak, iyi bir kalbe sahip olmak, ancak bu nezaketi başkalarına iletmek konusunda berbat olmak mümkündür. Kendini iyi bir adam olarak gördüğün için başkalarına mesafeli davrandığının farkında bile olmayabilirsiniz. Bakın her insanla aranızda belirli- belirsiz bir mesafe olması önemlidir. Mesafe demek hiç kimse ile konuşmamak değildir. Mesafe demek karşıdaki kişiye çok fazla gülmemek, Aşırı samimiyet kurup ailenizi özelinizi anlatmamak gibi şeylerdir. Sadece iç sıcaklığa sahip olmak değil, aynı zamanda bu sıcaklığı etrafınızdakilere iletebilmek de önemlidir.



İkinci olarak, dıştan sıcak davranmak, içsel olarak ne kadar sıcak hissettiğinizi artırır. Bu erdemli bir döngüdür: başkalarına karşı sıcak davranırsınız, böylece içinizde bir sıcaklık hissedersiniz, bu da daha sıcak davranmanızı sağlar vb. Aslında, sıcak davranmak, içsel sıcaklığınızı, empati kurma yolunuzu düşünmekten daha hızlı ve etkili bir şekilde geliştirecektir. Öyle davranmaya başlamadan önce empatik biri gibi hissetmenizi beklemeyin. Aynı anda hem davranışlarınız hem de zihniyetiniz üzerinde çalışın - bunlar zaten el ele kol kola arkasından zaten gelir.



İçinizde hissetmeden sıcak davranarak sahte görünmekten endişe ediyorsanız, endişelenmeyin. En azından etkileşimleriniz için iyi bir nedeniniz olduğu sürece, iyi olacaksınız. Aşağıdaki davranışları, beceriksizce veya abartılı bir şekilde yapmadığınız sürece, oldukça doğal bir şekilde yapmak çok kolaydır. İnsanlarla en iyi adımınızı atmanın küçük yollarıdır. Ve ilk denediğinizde yapmacık çıkarlarsa, bunun için de endişelenmeyin - bir yerden başlamalısınız! Erdemli karizmatik Sıcaklık döngüsünü başlattığınızda, tamamen gerçek olarak düşünülmesi an meselesidir.



Kendinizi ev sahibi olarak düşünün. Evinize insanlar geldiğinde ne yaparsınız? Umarız onları evinizde rahat hissettirmenin yollarını ararsınız. Aynı zihniyeti tüm etkileşimlerinize getirin. Kendinizi her durumda ev sahibi olarak düşündüğünüzde, başkalarını rahatlatmak için ne yapacağınızı bulmak daha doğal olacaktır.



Samimi bir iltifatla liderlik edin. Hiçbir şey iyi bir ilişkiyi güçlendiremez veya kötü bir ilişkinin buzlarını içten bir iltifat kadar eritemez. Ne yazık ki, nazik sözlerimizde oldukça cimri olma eğilimindeyiz. İnsanlara iltifat edin. “Kanka bugün çok şık olmuşsun. Kanka bugün çok yakışıklı olmuşsun. Kız ise: bugün çok enerjik gibisin, Bugün çok şık olmuşsun. Kendi paranı kazanman çok güzel bir şey, başka kızlar tiktokta dilencilik yaparken sen kendi paranı kendin kazanıyorsun. Ne güzel ! “ Bakın bu en son söylediğimiz kelime senin annen terorsit mi ? Çünkü bomba gibi kız doğrumuş, Cennetten mi düştün gibi abaza iltifatlarından daha değerlidir. Sizi farklı şekilde görülmenizi sağlar. İnsanlara gerçekten bir şey beğendiyseniz onlara iltifat etmelisiniz. Bunda çekinmemelisiniz.



Sesinize daha fazla sıcaklık katın. Sesimiz duyguyu sadece konuştuğumuz kelimelerle değil, kullandığımız ton ve perdeyle de aktarır. Öfkeyi yüksek, sert bir tonla, şefkat ve sıcaklığı daha yumuşak, daha zengin bir tonla iletiriz. Sesinize sıcaklık katmanın kolay bir yolu, konuşurken gülümsemenizdir. Anlık sıcaklık. Bu ipucu, özellikle telefonda biriyle konuşurken kullanışlıdır. Beden dili ve yüz ifadeleri olmadan, Sesiniz Sıcaklığı iletmek için tek aracınızdır.



Yazar Olivia Fox Cabane, The Charisma Myth'te vücut dilini yansıtmanın ters etki yaratabileceği durumlar olduğunu belirtiyor. En bariz olanı, diğer kişinin kızgın olduğu zamandır. Öfkeli bir kişinin öfkeli vücut dilini ve ses tonunu yansıtmak, onları daha da sinirlendirir. Öfkeli veya savunmacı bir kişiyle uğraşırken, Cabane, kişiyi sizin Sıcaklık uyandırma tekniklerinize daha açık olacakları bir duruma getirmek için biraz psikolojik jiu-jitsu kullanmanızı önerir:



"Aynalamak yerine, ona bir şey vererek onu duruşundan kurtarmaya çalışın: bir parça kağıt veya bir kalem - ne işe yararsa. Ve sonra, yeni bir pozisyona girer girmez, ona yeni bilgiler vererek veya konuyu değiştirerek dikkatini dağıtırken, yeniden yakınlık kurmak için duruşunu aynalayın.”



Manipülatif mi? Öyle düşünmüyorum. Birini daha iyi bir ruh haline sokmak için sağlam sosyal becerileri kullanıyorsun.



Duruşunuzu gevşetin. Dik bir duruş güç ve güven algısı yaratırken bazı durumlarda sert, soğuk ve kibirli görünmenize de neden olabilir. Sıcaklık yaratmaya çalışırken duruşunuzu biraz gevşetin. Omuzlarınızı geriye atıp göğsünüzü dışarı çıkarmak yerine, omuzlarınızın, sırtınızın ve göğsünüzün doğal ve rahat bir pozisyon almasına izin verin. Amaç, bir kraliyet kralı yerine cana yakın gibi görünmektir.



Vücudunu açın. Duruşunuzu gevşetmenin yanı sıra, "açık vücut dili" kullanmak, başkalarına Sıcaklığı iletmenize de yardımcı olacaktır. Kollarınızı vücudunuzun üzerinde kavuşturmak yerine yanınızda tutun; bacak bacak üstüne atmak yerine açık bırakın; Karşınızdaki kişiyle aranızda bir masa veya podyum olması yerine engelleri kaldırın. Kadınlar mesala rahat olmadıklarında, örneğin metroda bir erkeğin yanına oturduğunu düşünün. Kadın o adamın bir şeyinden gıcık kapmadı veya rahat olamadı. Hemen çantasını alıp adam ile olan tarafındaki yerine çantasını koyuyor. Burada arasında bilinçaltındaki düşüncesini gerçek hayatta da uygulamalı şekilde yansımasını görmüş oluyorsunuz. Bu yüzden mesela insanlarla konuşurken karşısında değil onun yanında konuşmaya çalışın. Bir kadınla buluşmaya çıktığınız zaman karşılıklı masa yerine yuvarlak masalı yerleri seçmeniz yakınlaşmanız ve cilveleşmeniz karşılıklı oturulan masaya göre çok daha kolaydır. Bunu da ufak trick olarak alabilirsiniz.



Onlara "kibar" gözlerinizi verin. KBazı insanların bakışları, diğerlerinin kendilerini sıcak, kabul edilmiş ve anlaşılmış hissetmelerini sağlar.



Gözler ruhunuzun penceresidir ve nazik gözlerin kökleri kalbinizin iyiliğinden kaynaklanır. Ancak, iç sıcaklığınızın parıldadığından emin olmak için gözlerinizin nezaketini artırmanın bir yolu da var.



Bunu daha yumuşak bir odağa geçerek yaparsınız. Bir kişiye yumruk atacakmışsınız gibi gözlerinizi kısarak bakmak yerine, yüzünüzü gevşetin ve odak noktanızı açın. Yüzünüz gözlerinizin çevresinde gevşemiş hissediyorsa, muhtemelen "nazik gözler" elde etmişsinizdir.



Gülümse. Gülümsemek, yalnızca Sıcaklığı başkalarına aktarmanın değil, aynı zamanda kendinizi sıcak ve tüylü hissetmenin kolay bir yoludur, bu da Sıcaklığı iletmenize yardımcı olur. Karizmatik döngü!



Araştırmalar, gerçekten mutlu hissetmeseniz bile gülümsemenin sizi anında daha mutlu hissettireceğini gösteriyor. Psikolojinin fizyolojiyi takip ettiği örneklerden biri. Kendinizi Sıcak bir zihniyete sokmanıza yardımcı olmak için devam edin ve sırıtın. Ama bu herkese sırıtın demek değildir. İnsanlar gülerken beğenmediğiniz bir espri olunca dışlanmamak için gülmeye çalışmanız çok saçmadır. Aranıza mesafe koymanız gereken kişilere gülmemelisiniz. Bunun ayarını yapabilmelisiniz. Gülümsemek bir silahtır. Bu silahı iyi kullanmamız gerekiyor.



Gülümsemeniz sizi iyi hissettirmenin yanı sıra sizi daha çekici ve başkaları için ulaşılabilir kılar. Araştırmalar, daha fazla gülümseyen insanların, gülümsemeyenlere göre daha çekici olarak değerlendirildiğini göstermiştir. Psikologlar ve antropologlar ayrıca gülümsemenin bizim için iyi niyetli olduğumuzu başkalarına göstermenin bir yolu olduğunu düşünüyor.



Ayrıca, yukarıda bahsedildiği gibi, gülümsemek sesinizin daha sıcak çıkmasına yardımcı olabilir. Araştırmalar, insanların sadece seslerini dinleyerek konuşurken kimin gülümsediğini anlayabildiğini göstermiştir. Yukarıdaki size aktardığımız gülümseme durumunu aynı şekilde göz önüne alarak bunları bilmelisiniz. Mesela Gülümseyerek fotoğraf çekilmemelisiniz.



İhtiyaçları tahmin edin . Birine ihtiyaç duyabileceği bir şeyi, sormadan vermek, onları düşündüğünüzü gösterir. “Bu grafiği sizin için bir araya getirdim. Yarınki sunumun için faydalı olabileceğini düşündüm." "Bütün gece ders çalışacağını biliyordum, bu yüzden sana bu kahveyi getirdim." "Dışarısı soğuyor, ceketimi giymek ister misin?"



İçmek için sıcak bir şeyler teklif edin. Sıcak içecekler insanlara sıcak duygular verir.Size karşı Sıcaklık oluşturmaları için insanlara kahve veya bir çay ikram ederek bu psikolojik tuhaflıktan yararlanın. Bu, kafelerin neden ilk buluşmalar ve iş toplantıları için harika bir yer olduğunu açıklayabilir.



İyi bir el sıkışması yapın. Dokunma, başka bir kişide Sıcaklık yaratmanın en iyi yollarından biridir. Yine de insanların kişisel alanlarına saygı duymak ve onlara hemen dokunmamak istiyorsunuz (flört etmeye çalışırken kurallar biraz farklıdır, ama bu başka bir içeriğimizin konusu). Bu size sadece ten tene temas kurma şansı olarak el sıkışma verir.



El sıkışmanıza ekstra bir Sıcaklık katmak için, ellerinizi kavuştururken işaret parmağınızı kişinin bileğinin içine doğru uzatın. Bazı iletişim uzmanları, el sıkışırken birinin nabzına dokunduğunuzda sizinle daha yakın hissedeceklerine inanıyor.



İnsanlara bir şey için harcadıkları çabayı size bildirmeleri için bir şans verin. İnsanların bir şeyler yapmak için çektiğimiz sıkıntıyı kabul etmelerini istiyoruz ama bunu detaylandırmak kibarca değildir. Bu yüzden, onun hakkında konuşmasına izin veren sorular sorarak birini size anlatması için davet edin. Örneğin, birisi sizi görmek için uçakla geldiyse, "Uçağa yetişmek için gerçekten erken kalkmak zorunda mıydınız? Çok türbülans var mıydı? Gecikme var mıydı gibi sorular sorabilirsiniz.?”



Rahat hissetmelerini sağlayın . İnsanlar, onları beceriksizce yalnız kalmaktan kurtaran kişiye sonsuza dek minnettardır. Sıcaklığı göstermenin en iyi yollarından biri, insanları birlikte olduğunuz kişilerle tanıştırmak ve onları sohbete davet etmektir. Ayrıca, havadan sudan konuşmanın ustası olarak herhangi bir durumda konuşmanın yükünü taşıyabileceksiniz . İnsanlar, sohbeti devam ettireceğini bildikleri birinin toplantıya katılmasını sever.



Tarihleri, yıldönümlerini ve ayrıntıları unutmayın . Birinin doğum gününü hatırlamanın insanlarla ne kadar ileri gideceği şaşırtıcıdır.



Sıcaklığı iletmenin bir başka kolay yolu da , bir kişinin adıyla (ve çocuklarının adlarıyla) başlayarak ayrıntıları hatırlamaktır . "Küçük Elif nasıl? Anaokuluna başladı mı?”



Düşünceli hediyeler verin.Büyük şeyler olmak zorunda değil - sadece onlara dikkat ettiğinizi gösteren şeyler. İnsanlar sevdikleri veya ilgilendikleri şeylerden bahsettiğinde, bu fikirleri kafanızda dosyalayın. Altı ay sonra, Örnek olarak: “Senin ne kadar Fenerbahçe hayranı olduğunu biliyorum. Senin için Alex imzalı forma aldım. Umarım beğenirsin “ gibi gibi düşünebilirsiniz.



İşlere dikkat edin. Birinin bir sorunu varsa ve onun yerine siz halledebiliyorsanız, halledin. Eğer bir soruları varsa ve siz cevabı bilmiyorsanız, “Bilmiyorum ama sizin için öğreneceğim” deyin. Bir sorunları varsa, kendinize yardımcı olabilirsiniz, yardım edin.



Unutmayın, Sıcaklığı iletmek çocuk oyuncağı olmakla ilgili değildir. Ama bir arkadaşınız için bir şeylerle ilgilenecek hem zamanınız hem de uzmanlığınız varsa, aklından en az bir şeyi çıkarmak için elinizden geleni yapın.



Yardım isteyin. İronik bir şekilde, Sıcaklık oluşturan şey sadece başkalarına yardım etmek değil, kendinize yardım almaktır. Ben Franklin Pennsylvania'da bir eyalet yasa koyucusuyken, bir konuşmasında Franklin'i kötüleyen rakip bir yasa koyucu vardı. Franklin, görev süresi boyunca bir şeyler yapacaksa, bu adamla çalışması gerektiğini anladı. Franklin, bu huysuz beyefendinin gözüne girmek için gerçekten mantıksız bir şey yaptı - rakibinden bir iyilik istedi.



Franklin otobiyografisinde olanları şöyle anlatıyor:



“Kütüphanesinde çok nadir bulunan ve merak uyandıran bir kitap olduğunu duyunca, ona bir not yazdım, o kitabı inceleme isteğimi dile getirdim ve bana bir iyilik yapıp onu birkaç günlüğüne ödünç vermesini rica ettim. Hemen gönderdi ve ben de yaklaşık bir hafta içinde, iyiliğimi güçlü bir şekilde ifade eden başka bir notla geri gönderdim. Meclis'te bir sonraki karşılaşmamızda benimle (daha önce hiç yapmadığı) büyük bir nezaketle konuştu; ve daha sonra her durumda bana hizmet etmeye hazır olduğunu gösterdi, böylece çok iyi arkadaş olduk ve dostluğumuz ölümüne kadar devam etti.



Franklin bu deneyimden şu özdeyişi türetti: "Sana bir kez İyilik yapmış olan, senin iyilik yaptığından daha çok iyilik yapmaya hazır olacaktır."



Franklin farkında olmadan bilişsel uyumsuzluğun insanların fikirlerini değiştirecek psikolojik gücünü keşfetmişti. Beynimiz, eylemlerimiz ve inançlarımız arasındaki uyuşmazlıktan hoşlanmaz. Özellikle sevmediğimiz birine bir iyilik yaparsak, bu beynimizde “uyumsuzluk” yaratır. Buna karşı koymak için beynimiz, sevmediğimiz kişiye karşı tutumumuzu değiştirir. “Hmmm… Bu adam için güzel bir şey yaptım. Sanırım ondan hoşlanıyorum.”



İnsanların size karşı sıcak duygular beslemesini istiyorsanız, Ben Franklin Etkisini kullanın. Küçük bir iyilik isteyin ve karizmatik Sıcaklık elde edin.



Teşekkür notu ile liberal olun . Birinin yanında değilken bile Sıcaklığı iletmek mümkündür ve bir teşekkür notu göndermek bunu yapmanın en iyi yollarından biridir. Bir teşekkür notu yazmak için asla kötü bir zaman yoktur. İnsanlara fark ettiğinizi ve yaptıklarına ya da olduklarına değecek bir şeyi kabul etmek için zaman ayırdığınızı söylerler. Bunları elle yazın ve bu kılavuzu izleyin .



Karizma Serisi Sonuç

Kişisel karizmanın nasıl geliştirileceğine dair bu seriyi umarız beğenmişsinizdir. Karizma doğuştan sahip olduğunuz bir şey değildir - geliştirmek için çalıştığınız bir şeydir - ve size bunu yapacak araçları sağladık. Doğal hale gelene kadar önerilen davranışları uygulamanız gerekecek. Bunu yaparken, mümkün olan en karizmatik manyetik etkiyi yaratmak için üç elementi nasıl dengeleyeceğinizi ve karıştıracağınızı öğreneceksiniz.



Karizma tarafsız bir özelliktir - iyi ya da kötü için kullanılabilir. Örneğin Kvp Kötü Adam İskender, İyi adam Polat gibi olabilir. Sizinki ise hem eğlenmek için - bir partiye girdiğinizde insanları kendinize çekmek ve arkadaş edinmek için - hem de insanları değerli bir amaç için savaşmaya ikna etmek gibi değerli çabalar için kullanın. Hem profesyonel hem de sosyal olarak, karizma sizin için normalde kapalı olabilecek birçok kapıyı açabilir.



Bu seriden çıkarılacak bir şey varsa, o da “olmak için harekete geç” ilkesinin önemidir. Modern kültürümüz genellikle "özgünlük" fikrine takıntılıdır (basıldığında muhtemelen ne anlama geldiğinden emin olmasalar da) ve gerçekten hissetmeyeceğiniz bir şekilde hareket etme fikri, sahte veya manipülatif olmakla eleştirilir. . Ancak duygularınızı değiştirmenin en iyi yolu, önce davranışınızı değiştirmektir ve bu, erkeklik için bile geçerlidir .



"İnsanoğlu, doğası gereği, önce bir şeymiş gibi davranana kadar bir şey olamayacak olan aktörlerdir. Bu nedenle, ikiyüzlüler ve samimiler olarak değil, hareket ettiğini bilen aklı başında olanlar ve yapmayan deliler olarak ikiye ayrılmalıdırlar.”



Karizmalarını kasıtlı olarak geliştiren erkekler sahte veya manipülatif değildir, sadece gerçekçidir. Doğal olarak gelen her şeyi yapmak bugünlerde çok fazla sözde itibar görüyor, ancak aslında sizi hayatta çok uzağa götürmeyecek - her zaman kasıtlı olarak en iyi ayağınızı öne çıkarmaya çalışmak iradenize bağlıdır. Bunu da unutmamalısınız.
 

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden platform temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü zevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kullanabilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda kategori listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listelemek için kullanabilirsiniz.

Platform arkaplan resimleri

Platform arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Platformun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Yüzde1 Erkek | Türkiye'nin Erkek Gelişim Platformu

Tüm makalelere erişmek, kitapları indirmek, 7/24 soru sorma desteği ve daha birçok özelliğe erişerek, kalıcı başarıya ulaşıp hayalindeki hayatı yaşamaya başlayabilirsin. Yüzde1 Erkek ailesine katılmak için hemen buraya tıklayın