Yüzde1 Erkek | Türkiye'nin Erkek Gelişim Platformu

Tüm makalelere erişmek, kitapları indirmek, 7/24 soru sorma desteği ve daha birçok özelliğe erişerek, kalıcı başarıya ulaşıp hayalindeki hayatı yaşamaya başlayabilirsin. Yüzde1 Erkek ailesine katılmak için hemen buraya tıklayın

 • Merhaba🙂, Yüzde1 Ekosistemine kaydolmak için ücretli üyelik gerekmektedir.

  ▪️Seçtiğiniz pakete göre Üyeliğinizdeki tüm içeriklere erişebilirsiniz.
  Daha önce hiç %1 ailesine katılmadıysanız
  📌Kadın- Erkek ilişkisi psikolojisini derinlemesine öğrenmek
  📌Sosyal becerilerinizi geliştirmek,
  📌Türkiye'de Alanında Uzman ve Profesyonel Danışmanları birlikte, yeni ilişkilere yelken açmak
  📌Kişisel Gelişiminizi Son seviyeye getirmek

  💑%1 Ekosistemi ile kalıcı başarıya ulaşabilirsiniz.

  🚀%1 Ekosistemi üyelikleri ile birlikte içeriklerin tamamına erişmek,
  hemen buraya tıklayın

Bir Kadının Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

NİRVANA 

Yönetici
Katılım
10 Ağustos 2022
Mesajlar
199
Çözümler
8
Hayvan türleri arasında erkekler tipik olarak çiftleşmeyi başlatırken, kadınlar bu ilerlemeleri kabul etmeye veya reddetmeye karar verir.
Bu prototip çiftleşme düzenlemesini diğer memelilerle paylaşırken, biz insanlarla biraz daha nüanslı.
Erkeklerin merhaba demek, sohbet başlatmak, bir kadına çıkma teklif etmek gibi açık ilk adımı atması beklenir. Ama aslında kadınlar genellikle bu teması, böyle bir temasın hoş karşılanacağına dair incelikli ipuçları vererek başlatırlar. Başka bir deyişle, erkeklerin romantik ilerlemeleri başlatıp başlatmayacağına ve ne zaman başlatacağına kadınlar karar verir.

Bu dinamiği anlamayan erkekler en iyi ihtimalle kendilerini tuhaf bir ucube olarak etiketlenirken bulurlar ve en kötü ihtimalle istenmeyen ilerlemeler kaydeden sürüngen olarak tanınırlar.

Bununla birlikte, bir erkek bu dinamiği anladığında bile, kadınların ilgisini gösteren ince sosyal ipuçlarını kavrama becerisine sahip olmama ihtimali yüksektir. İstenmeyen cinsel ilgi uyandırmak yerine, bu adam bir hanımefendi istediğinde harekete geçemiyor! Dışarıdaki pek çok erkek, bir kadının ona “Sana o kadar çok sinyal verdim ki! Senden hoşlandığımı nasıl bilmezsin?!" Bazen bir erkek şanslı olur ve sonunda bu ilgiye dair ipuçları verir çünkü kadın sabırlı ve ısrarcıdır. Ama bazen, senin tek ve biricik olabilecek biri, sonunda kaçan kişi olur.

Kadınların size çekici gelip gelmediğini ve ilerlemelerinize açık olup olmadığını anlamakta zorlandıysanız, aşağıda arayabileceğiniz araştırma destekli işaretler sunuyoruz.

Bir Kızın Size Çekici Olduğunu Gösteren İşaretler

Muhtemelen, yazarın size kadınların size ilgi duyduklarını bildirmek için verdikleri vücut dili işaretlerinin bir listesini verdiği çevrimiçi makaleler okudunuz. Bu tür listelerde gözlerinizi devirmek kolay olsa da, araştırmalar aslında onlarda bir şeyler olduğunu gösteriyor.

Psikolog Monica Moore, birkaç ayını partilerde, barlarda, kulüplerde ve restoranlarda 200'den fazla bekar kadını gözlemleyerek geçirdi . Gözlemlerinden, kadınların bir erkeğe ilgi duyduklarında yaptıkları 52'den fazla şey buldu. İlgilerini belirtmek için hepsini veya belirli bir sırayla yapmaları gerekmez; bazı kadınların cilveli hareketleri vardır. Yine de, bu işaretlerden ne kadar çok görürseniz ve bir kadının bunları gösterdiğini ne kadar sık görürseniz, o kadının size ilgi duyması ve ilerlemenizi memnuniyetle karşılaması o kadar olasıdır.


52 sinyalden Moore bu 12'yi en sık gördü:
⦁ sana gülümseyerek
⦁ İstediğiniz gibi kısa bakışlar atmak
⦁ Ona baktığında gözlerini kaçırmak
⦁ Sizinle uzun süreli
⦁ göz teması kurmak
⦁ Parmaklarını saçlarının arasından geçirmek
⦁ dudaklarını yalamak
⦁ Boynunu açığa çıkarıyor
⦁ Başlarını sana doğru eğerek
⦁ oturduğu yerde sana doğru dönerek
⦁ Kolunuza veya omzunuza hafifçe dokunmak
⦁ konuşurken gülmek
⦁ Elindeki bir nesneyi okşamak

Yukarıdaki düzinelerce kadın ilgisinin en yaygın işaretleri gülümsemeler, doğrudan göz teması ve/veya size doğru ve sizden uzağa tekrar tekrar bakışlardır.

Önemli Uyarı: Bu Sinyalleri Bağlam İçinde Yerleştirin

Şimdi, sosyal açıdan beceriksiz bir erkek memesi böyle bir listeyi ezberleyecek ve ne zaman bir kadının bu işaretlerden herhangi birini gösterdiğini görse, hemen onun kendisini cinsel olarak çekici bulduğunu varsayacaktır. Gerçekten de araştırmalar, birçok erkeğin sosyal ipuçlarını, özellikle de cinsel ipuçlarını yorumlamakta zorlandığını göstermiştir.

Bu tür ipuçları karmaşık ve inceliklidir. Bunları belirli bir durum bağlamında yorumladığınızdan emin olmalısınız . Bu , normal olanın temellerini oluşturmayı ve ardından anormallikleri aramayı içeren taktiksel bir durumda durumsal farkındalığa ulaşma şeklinize çok benzer . Savaşta doğru olan, aşkta da doğrudur.

Çekici bir banka memuru gözlerinizin içine bakıp size gülümsüyorsa, bunu muhtemelen ona asılmanıza açık olduğu için değil, iyi bir müşteri hizmeti göstermeye çalıştığı için yapıyordur. Bu durumda temel davranış, tüm banka memurlarının insanların gözlerinin içine bakması, gülümsemesi ve dostça sohbet etmesidir. Banka memuru kadının saçına dokunmak veya kayıtsızca bileğinize dokunmak gibi pek çok cilveli davranış sergilemesi bir anormallik olurdu. Bu olası ilgiyi gösterir .

Aynı şekilde, iş yerindeki bir kadın kolunuza dokunursa, hemen sizin bebeklerinizi doğurmak istediğini düşünmeyin. Sadece süper arkadaş canlısı ve dokunaklı olabilirdi. Bu onun temel davranışı. Ama diyelim ki bir kadın insanlara karşı çok arkadaş canlısı ve alıngan değil ama sizinle birlikte.

Bu olası çekiciliği gösteren bir anormallik.
Başka Bir Önemli Uyarı: Tek Seferlik Bir Sinyal Süresiz Bir Yeşil Işık Değildir — İzi Takip Etmeye Devam Edin

Taktiksel bir durumda bir anormallik gözlemlemenin otomatik olarak bir tehdit olduğu anlamına gelmemesi gibi, romantik sosyal ipuçları dünyasındaki bir anormallik de otomatik olarak bir kadının seninle yatmak, seninle evlenmek ve hatta seninle çıkmak istediği anlamına gelmez.

Si?. Bunun tek anlamı, size karşı bir ilk çekiciliği olduğu ve senin ilk adımı atmaya açık olduğudur. Bu bir sohbet, bir dans olabilir ya da ona çıkma teklif etmen olabilir. Daha fazla değil.
Yani ondan telefon numarasını soruyorsun ve ona çıkma teklif ediyorsun . Randevuda, siz ve o, sohbet yoluyla birbirinizi daha yakından tanıyacaksınız . Duyduklarından hoşlanır ve aralarında bir yakınlık ve çekicilik oluştuğunu hissederse, size yukarıdaki sinyalleri vermeye devam edecektir.

Ayrıca ikinci bir randevuya hazır olduğunun sinyalini verecek ve bu konuda incelikli bile olmayabilir; büyük olasılıkla şöyle diyecektir (veya mesaj yazacaktır),

“Bu eğlenceliydi. Bu gece gerçekten iyi vakit geçirdim.”
Yani onu başka bir randevuya çıkarıyorsun. Bu randevu iyi giderse, fiziksel temas kurmadan size mümkün olduğunca fiziksel olarak yaklaşarak biraz fiziksel yakınlığa açık olduğuna dair sinyaller verebilir. Yani bu teması, elini uzatarak ve tarihin sonunda öpücüğe girerek başlatırsınız.
Bu dans, siz evli ve 2,5 çocuklu olana kadar, ondan gelen artan sinyallerle ve sizin tarafınızdan yapılan aleni inisiyasyonla devam eder.

Ya da beşinci randevuda tatlı olduğu için ayrılırsın, ama lanet olsun, bir ilişkideki 14 kırmızı bayraktan 11'ini fark ettin .

İlgilenmediğini Nasıl Anlarım ?

Bir kadının sizinle ilgilendiğinde hangi işaretleri gösterdiğini bilmek kadar, sizinle ilgilenmediği anlamına gelen beden dili ipuçlarını bilmek de önemlidir. İpucu alamayan ve şimdi hakkında #MeToo ile tweet atılan adam olmak istemezsiniz.
Moore'un çalışması, bir kadının bir erkeğe ilgi duyduğuna dair işaretleri belgelemenin yanı sıra, onun ilgi duymadığına dair işaretleri de kaydetti.

Bir kadına yaklaşırsanız ve siz kibarca havadan sudan sohbet etmeye çalışırken o sizinle göz teması kurmazsa, ilgilenmiyor demektir. Size sırtını dönerse, gözlerini devirirse, esniyorsa veya ilgilenmeden başka biriyle konuşmaya başlarsa.

Elde edilmesi zor oynadığını varsaymayın. Sadece senden hoşlanmıyor. Ve kendi kendine konuşarak, onu olumsuzlayarak ya da 2009'da yazılmış bir blog yazısında okuduğun diğer aptalca PUA tekniklerini yaparak onu etkileyebileceğini düşünmemelisiniz. Bu çok ürkütücüdür

Brad Pitt Kuralını Yeniden İncelemek

Diyelim ki bir kadının sizinle ilgilenip ilgilenmediği konusunda kararsızsınız. Belki sınıflarınızdan birinde çıkmak isteyeceğiniz bir kadın vardır. Seninle flört ediyor. . . sence. Ve sana çıkma teklif etmene açık olmadığı konusunda herhangi bir işaret vermedi.

Ama onun nasıl hissettiğinden gerçekten emin değilsin.
Bu durumda, ona çıkma teklif et. Davetiye yapmak için bu en iyi uygulamaları izleyin ve bunu bir kahve randevusu gibi düşük riskli bir şey için yapın. "Evet" diyorsa, senden hoşlanıyordur veya en azından seninle romantik bir ilişki olasılığına açıktır.


Seninle neden latte içemeyeceğine dair bir bahane uydurursa, seninle ilgilenip ilgilenmediğini belirlemek için Brad Pitt kuralını kullanın.


Brad Pitt Kuralı'na aşina olmayanlar için işte bir özet:


Senin yerine Brad Pitt'in aynı kadına çıkma teklif ettiğini hayal et. Onunla aynı bahaneyi kullanır mıydı? Brad Pitt ona çıkma teklif etse, yine de ders çalışması gerektiğini veya o gece arkadaşlarıyla sinemaya gideceğini söyler miydi? Hayır. Brad'le bir randevuyu kabul edebilmek için hemen hemen her şeyi ve her şeyi bırakabilirdi.
Belli ki Pitt değilsin. Ama bir kadın seninle ilgileniyorsa, seninle çıkmak için müsait olmak için diğer planlarından vazgeçecektir.


Elbette istisnalar vardır; kadının randevu yapamamasının haklı bir nedeni olabilir. Belki de çalışması ya da bir cenazeye gitmesi gerekiyor. Ancak, ve işte asıl katlayıcı, tarih için farklı bir zaman önerecek.

“Bu Cumartesi sabahı yapamam ama gelecek Cumartesi yapabilirim” gibi bir şey söyleyecektir.
Bir bahane uydurur ve alternatif bir plan önermezse, dışlanmışsınız demektir.
Yani bir kadına çıkma teklif ettiğinizde ondan bir bahane bulursanız ve o da randevu için alternatif bir zaman sunmazsa, ilgilenmediği neredeyse kesindir. Eğer ısrarcı hissediyorsan, birkaç hafta sonra bir kez daha sorabilirsin. Ama yine de hayır alırsanız, kesinlikle devam edin. Denizde bir sürü başka balık var.

ÇözümBu süreçte muhtemelen bazı hatalar yapacaksınız. İlk buluşma hareketlerini yaparken bir beyefendi gibi davrandığınız sürece (tuhaf, hanımefendi gibi değil), reddedilmeyle karşılaştığınızda çok fazla sosyal beceriksizlik yaşamamalısınız. Kadınların size ilgi duymaları durumunda verdikleri sosyal ipuçlarının farkında olun, ancak bunları bağlam içinde tutun. Son olarak, sırf çekicilik sinyali verdi diye evine geri dönmeye hazır olduğunu varsaymayın.

İlk çekiciliğinin, sizi daha iyi tanımak için ona çıkma teklif etmenize açık olduğu anlamına geldiğini varsayın. Bir sonraki hamlenizi yapıp yapmayacağınızı/ne zaman yapacağınızı belirlemek için sinyallerin izini sürmeye devam edin.
 
Son düzenleme:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden platform temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü zevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kullanabilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda kategori listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listelemek için kullanabilirsiniz.

Platform arkaplan resimleri

Platform arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Platformun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Yüzde1 Erkek | Türkiye'nin Erkek Gelişim Platformu

Tüm makalelere erişmek, kitapları indirmek, 7/24 soru sorma desteği ve daha birçok özelliğe erişerek, kalıcı başarıya ulaşıp hayalindeki hayatı yaşamaya başlayabilirsin. Yüzde1 Erkek ailesine katılmak için hemen buraya tıklayın